Accu-Chek Solo mikropompa insulinowa
Osobista pompa insulinowa to niewielkie urządzenie przeznaczone do ciągłego podawania insuliny. Sposób podawania insuliny w pompie jest zbliżony do fizjologicznego sposobu wydzielanie insuliny przez prawidłowo funkcjonującą trzustkę.
System Accu-Chek Solo składa się z mikropompy insulinowej oraz pilota/glukometru nazywanego Menadżerem Zarządzania Leczenia Cukrzycą. Urządzenia współpracują ze sobą na zasadzie bezprzewodowej komunikacji w technologii Bluetooth®.
Zapoznaj się z instrukcją używania systemu mikropompy Accu-Chek Solo
Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasze często zadawane pytania.
System można zamówić:
Za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego Accu-Chek www.eshop.accu-chek.pl
Mailowo na adres: zamó[email protected]
Telefonicznie: 22 481 54 05
System mikropompy Accu-Chek Solo jest dopuszczony przez producenta do użytku od 2 roku życia.
Około 2m w zależności od otoczenia, w którym jest używane.
Akademia Accu-Chek jest platformą edukacyjną zawierającą kompleksowe objaśnienia i pomocne wskazówki, które mają na celu wyjaśnienie działania systemu mikropompy Accu-Chek Solo w sposób zrozumiały i łatwy w zastosowaniu.
Akademia Accu-Chek jest platformą edukacyjną zawierającą kompleksowe objaśnienia i pomocne wskazówki, które mają na celu wyjaśnienie działania systemu mikropompy Accu-Chek Solo w sposób zrozumiały i łatwy w zastosowaniu. Dostęp do Akademii Accu-Chek można uzyskać rejestrując się w serwisie po dokonaniu zakupu systemu mikropompy Accu-Chek Solo.
Bolus jest to dawka insuliny podawana przez pompę insulinową w związku z posiłkiem (bolus doposiłkowy) lub inną sytuacją wymagającą obniżenia stężenia cukru we krwi (bolus korekcyjny). Zasady obliczania dawki insuliny w bolusie są ustalane z lekarzem.
Istnieje szereg sposobów komunikowania się z innymi użytkownikami pomp insulinowych. Należy zapytać pracowników zespołu medycznego o grupy wsparcia dla użytkowników pomp insulinowych, których uczestnicy mogą wymieniać się doświadczeniami na temat insulinoterapii. Ponadto także internet jest cennym źródłem kontaktów z innymi użytkownikami pomp insulinowych.
System mikropompy Accu-Chek Solo należy odłączyć w szczególności podczas:
Badania rentgenowskiego
Badania rezonansem magnetycznym
Badania tomografem komputerowym
Radioterapii
Diatermii
Przed rozpoczęciem terapii systemem Accu-Chek Solo przejdziesz szkolenie, na którym nauczysz się obsługi urządzenia. Czas szkolenia jest indywidualnie dopasowany do potrzeb każdego użytkownika. W przypadku potrzeby dodatkowych informacji skontaktuj się z nami poprzez infolinię pod numerem telefonu: 801 080 104. Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfowym danego operatora.
Nie, na czas pływania lub kąpieli mikropompę należy odłączyć od modułu infuzyjnego bez konieczności wymiany modułu infuzyjnego. Zasady odłączania mikropompy należy omówić z lekarzem diabetologiem.
Warto pamiętać, że podczas odłączenia pompy insulinowej, insulina nie jest podawana do organizmu pacjenta.
Numer seryjny mikropompy możesz znaleźć po wewnętrznej stronie osłony mikropompy. Zaczyna się od liter SN.
Numer seryjny pilota możesz znaleźć na tylnej pokrywie pilota. Zaczyna się od liter SN
Bazę mikropompy można używać do 180 dni.
Tak, w przypadku przypomnień na pilocie dostępne są różne dźwięki, które można regulować za pomocą ustawień. W przypadku błędów i konserwacji pojawia się uprzednio zdefiniowany dźwięk, którego nie można wyłączyć. Warto wiedzieć, że w pompach istnieją również nieusuwalne alarmy, które są związane z bezpieczeństwem pacjenta, np. alarm hipoglikemii.
Zbiornik na insulinę należy wymieniać maksymalnie co 4 dni.
Tak, wpisy w rejestrze mogą być edytowane, jeśli wcześniej nie były wprowadzane w funkcji kalkulatora bolusa (zaleceń bolusa). Brak możliwości edycji jedynie wyników pomiaru stężenia glukozy we krwi.
Dawka podstawowa, czyli tzw. "baza" jest podawana niezależnie od przyjmowanych posiłków. Warto pamiętać, że w pompie insulinowej istnieje możliwość ustawienia kilku rodzajów bazy na różne okoliczności np. czas infekcji, zwiększonego wysiłku, menstruacji itp.
Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z Nami telefonicznie lub wypełnij formularz, aby uzyskać szybką odpowiedź. Jesteśmy tu aby Ci pomóc!
Wypełnij formularz