Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Wideo Instrukcje Obsługi

view all videos

Często zadawane pytania

Obsługa i pielęgnacja glukometru oraz wymiana baterii

Nie, kabel USB nie ładuje baterii glukometru. Odłącz kabel USB po pobraniu wyników. Pozostawienie kabla USB podłączonego do glukometru i komputera po pobraniu może pobierać energię z baterii glukometru. Co więcej nie ma możliwości pomiaru stężenia glukozy we krwi dopóki glukometr Accu-Chek Instant jest podłączony do komputera kablem USB.

Funkcjonalność

W przypadku problemów prosimy o kontakt z obsługą techniczną mySugr. Wsparcie techniczne jest także dostępne w języku polskim. Prosimy przesyłać zapytania na adres mailowy [email protected] 

Często otrzymujemy zapytania, czy dany model telefonu jest kompatybilny, czy nie. Chociaż nie mamy możliwości przetestowania każdego urządzenia, staramy się dokładnie przetestować te, z którymi nasi użytkownicy mieli doświadczenia.

Istnieje wiele telefonów, których nie ma na tej liście, więc jeśli posiadasz taki model telefonu, może to oznaczać, że jeszcze go nie przetestowaliśmy lub jest w trakcie testowania. Jeśli posiadasz urządzenie, którego nie ma na liście, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia technicznego, aby uzyskać dalsze informacje.

Lista telefonów, które zostały przetestowane i okazały się niekompatybilne znajduje się na stronie wsparcia technicznego mySugr - kliknij tutaj.

 

Ponieważ czerownego koloru użyliśmy do oznaczenia niebezpieczeństwa, czyli zbyt niskiego poziomu glikemii, zagrażającemu życiu Pacjenta.

Pytania ogólne

Opisy wszystkich możliwych błędów są dostępne w instrukcji obsługi urządzenia.

Baterie mogą być wyczerpane. Jeżeli jesteś w zimnym otoczeniu, przenieś się do miejsca o bardziej umiarkowanej temperaturze i powtórz pomiar. Jeśli po kilku próbach komunikat nadal się pojawia, należy wymienić baterie. Jeżeli komunikat pojawi się ponownie po wymianie baterii, należy wyjąć je, nacisnąć i przytrzymać przycisk W górę lub W dół przez co najmniej 2 sekundy, a następnie włożyć ponownie baterie.

 

Testy paskowe i kontrola działania

Nie, nie można przeprowadzić pomiaru, gdy krew została naniesiona na test paskowy poza glukometrem.

Tak, jak w przypadku każdego testu paskowego, ciepło, wilgotność i inne warunki otoczenia mogą mieć wpływ na testy paskowe. Zamykaj fiolkę z testami paskowymi zaraz po wyciągnięciu testu do pomiaru.

Nie, glukometr nie informuje o tym, że test paskowy jest przeterminowany, nie blokuje również możliwości przeprowadzenia pomiaru takim testem. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić termin ważności testu paskowego, przed jego użyciem.

W takiej sytuacji na wyświetlaczu pojawia się komunikat błędu E4.

Nie. Nie ma możliwości dodatkowego nałożenia krwi.

Nanieś krew na dowolne miejsce wzdłuż żółtej krawędzi testu. Nie nanoś krwi na górną część testu paskowego.

Obejrzyj wszystkie pytania

Patrz Informacje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa

Still can't find what you need?

Zapraszamy do przesłania opinii!

Idź

Accu-Chek Instant

Opis produktu

Nowoczesny glukometr Accu-Chek Instant jest łatwym i szybkim urządzeniem do monitorowania poziomu glikemii, dostarczającym wynik w mniej niż 4 sekundy. Dokładność i wiarygodność wyników jest zgodna z normą EN ISO 15197:2015. Accu-Chek Instant posiada duży, podświetlany ekran i 9-stopniową skalę zakresu docelowego, co znacznie ułatwia odczytanie i interpretację wyniku. Przycisk wyrzutu testu paskowego oraz wyjątkowo szerokie pole testowe sprawiają, że pomiar jest prosty i higieniczny. Pamięć glukometru, która mieści aż 720 wyników i pozwala na przeglądanie średnich z 7, 14, 30 i 90 dni.

Przejdź na stronę www.ogarnijcukrzyce.pl i dowiedz się więcej.

Pobierz instrukcję obsługi

WYŚWIETLACZ

Duży, podświetlany LCD

WSKAŹNIK ZAKRESU DOCELOWEGO

9-stopniowa skala kolorystyczna

USUWANIE TESTU PASKOWEGO

Przycisk wyrzutu

PRZEGLĄD ŚREDNICH WYNIKÓW POMIARU

Z 7, 14, 30 i 90 dni

WYMIARY

77.1 x 48.6 x 15.3 mm (LWH)

BATERIE

2 baterie CR2032

NAKŁUWACZ

Accu-Chek Fastclix

Zalety i funkcjonalności
  • Wyjątkowo szerokie pole testowe - łatwa absorpcja nawet niewielkiej próbki krwi w dowolnym miejscu żółtego obszaru testu paskowego
  • Precyzja pomiaru zgodna z normami EN ISO 15197:2015/ ISO 15197:2013
  • Duży, poświetlany wyświetlacz LCD - łatwy do odczytania wynik nawet przy słabym oświetleniu 
  • Oznaczenie wyniku na 9-stopniowej skali zakresu docelowego
  • Wynik pomiaru w czasie poniżej 4 sekund
  • Łączność przez Bluetooth lub kabel USB
  • Średnie wartości pomiarów z ostatnich: 7, 14, 30 i 90 dni
  • Pojemność pamięci do 720 wyników i co najmniej 30 pomiarów kontrolnych
  • Przycisk wyrzutu testu paskowego zapewniający higieniczne usunięcie zużytego paska
  • Możliwość połączenia z aplikacją mySugr i dostęp do aplikacji w wersji PRO, aplikacją Sweet Pregna (od NFZ) oraz aplikacją Telemedico

 

mySugr to aplikacja mobilna ułatwiająca monitorowanie cukrzycy, łączy się z glukometrem Accu-Chek Instant za pomocą Bluetooth. Wyniki pomiarów glikemii przesyłane są do aplikacji automatycznie, możliwe jest odblokowanie wersji PRO za darmo. Dzięki aplikacji można zmienić zakres docelowy w glukometrze, dodawać rozbudowane wpisy dotyczące wykonywanych pomiarów, notować dodatkowe informacje w postaci tagów, tworzyć i przesyłać raporty prosto do lekarza, a także wiele więcej. 

 

Sweet Pregna od NFZ to mobilna aplikacja dla kobiet z cukrzycą ciążową. Aplikacja na podstawie wprowadzonych podstawowych danych podpowie jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta, wskaże zalecane i niezalecane produkty, które pomogą uniknąć wahań cukru we krwi, a przede pomoże kontrolować glikemię. Używając glukometru Accu-Chek Instant, wyniki pomiarów są przesyłane do aplikacji automatycznie.

 

 

 

 

 

Telemedico to nowoczesna przychodnia lekarska konsultująca pacjentów przede wszystkim online, za pomocą wygodnej platformy telemedycznej. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z glukometrem Accu-Chek Instant, Telemedico zbiera informacje o każdym pomiarze zaraz po jego wykonaniu. Wyniki pomiarów są automatycznie przesyłane na indywidualne konto pacjenta i w czasie rzeczywistym udostępniane lekarzowi prowadzącemu. To rozwiązanie bardzo ułatwia dbanie o zdrowie – wystarczy kilka kliknięć, żeby zalogować się na konto i skonsultować ze swoim lekarzem. Telemedico działa 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Koniec z kolejkami do przychodni i czekaniem na terminy!