Obsługa pomp insulinowych oraz elementów systemu
Pompa insulinowa jest podłączona z wykorzystaniem zestawu infuzyjnego. W zależności od modelu zestaw infuzyjny wyposażony jest w stalową lub teflonową kaniulę. W przypadku zestawu infuzyjnego z teflonową kaniulą, zakładany jest za pomocą igły wprowadzającej, która natychmiast po wprowadzeniu kaniuli jest usuwana. W zależności od modelu zestawu infuzyjnego kaniula może być wprowadzana pod kątem 90 lub 20–45° w stosunku do powierzchni skóry. Zestaw infuzyjny należy zmieniać co 2 (stalowa kaniula), 3 dni (teflonowa kaniula).
Zestaw infuzyjny można założyć w okolicy brzucha, ale są też alternatywne miejsca zakładania inne niż brzuch. Większość użytkowników pomp insulinowych zmienia miejsca wkłucia w obrębie brzucha, ponieważ ta okolica cechuje się najlepszą wchłanialnością.
Należy skonsultować się z lekarzem w kwestii ewentualnego wskazania innej odpowiedniej okolicy do wykonywania wkłuć. Nowoczesne zestawy infuzyjne zapewniają wygodę użytkowania i są proste w obsłudze, a mnogość typów i modeli sprawia, że każdy użytkownik może wybrać zestaw infuzyjny dostosowany do swoich potrzeb i preferencji.
Inne kategorie
Sprawdź inne kategorie FAQ, klikając poniższe nazwy kategorii