Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Często zadawane pytania

Pytania ogólne

Wielu pacjentów na całym świecie preferuje stalowe zestawy infuzyjne. W przeciwieństwie do miękkich zestawów infuzyjnych, w przypadku stalowej igły nie istnieje ryzyko jej skręcenia pod skórą i zaburzeń podania insuliny, które mogą mieć miejsce w przypadku wkłuć miękkich. Stalowa igła jest równie wygodna w użytkowaniu jak miękka kaniula. Zdaniem użytkowników zestawu infuzyjnego Accu-Chek Rapid-D Link, wygoda jego użytkowania to po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Rozłączany zestaw infuzyjny Accu-Chek pozwala na odłączenie pompy insulinowej na czas podejmowania aktywności fizycznej. Należy zapytać lekarza o dozwolony czas pozostawania bez pompy w związku z uprawianiem sportów lub spędzaniem dnia na plaży.     

Zestawy Accu-Check wyposażone w uniwersalne złącze typu Luer spełniają międzynarodowe standardy i są szeroko stosowane w praktyce medycznej. Zestawy Accu-Chek współpracują ze wszystkimi pompami Accu-Chek z wyjątkiem pompy insulinowej Accu-Chek Insight. Ponadto zestawy Accu-Chek mogą być stosowane  ze wszystkimi pompami insulinowymi, które spełniają identyczne standardy.

Uprawianie sportów wodnych oraz nadmierne pocenie się mogą niekorzystnie wpływać na podkładkę samoprzylepną, dlatego, w celu pełnego zabezpieczenia, zaleca się stosowanie podkładki odpornej na działanie wody (np. Tegaderm™ lub Opsite™ IV3000™). Technika kanapkowa: oczyścić skórę za pomocą wilgotnej chusteczki, osuszyć skórę, nałożyć jałowy opatrunek, umieścić zestaw infuzyjny w opatrunku i nakryć go następnym jałowym opatrunkiem, tak aby zestaw znalazł się pomiędzy nimi.

Aby nie dopuścić do infekcji w miejscu wkłucia, zaleca się zmianę tego miejsca nie później niż co 48 godz. w przypadku stalowych zestawów infuzyjnych oraz co 72 godz. w przypadku miękkich kaniul. Należy również pamiętać o konieczności wykonania pomiaru stężenia glukozy we krwi po upływie 1–3 godz. od założenia wkłucia, tak aby upewnić się, że zostało ono poprawnie założone.

Zakładanie wkłucia sporadycznie może powodować odczucie uszczypnięcia, jednak wiele osób uważa, że to wkłucie jest mniej przykrym doświadczeniem niż otrzymanie zwykłego zastrzyku. Po założeniu wkłucia użytkowanie zestawu infuzyjnego jest tak wygodne, że większość osób zapomina, że taki zestaw nosi.

Stosowanie materiałów hipoalergicznych ma fundamentalne znacznie dla firmy Roche. W naszych zestawach infuzyjnych nie ma lateksu ani polichlorku winylu, a użycie klejów i rozpuszczalników jest ograniczone do minimum. Także taśma podtrzymująca wykonana jest w taki sposób, aby umożliwić znajdującej się pod nią skórze właściwe oddychanie. Jednakże nigdy nie można w pełni wyeliminować ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Niekiedy występują one nagle, nawet w przypadku gdy dany produkt jest stosowany przez użytkownika przez lata. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy zapytać lekarza o możliwość zmiany produktów na takie, które umożliwią bezpieczne kontynuowanie leczenia.  

Ból w miejscu założenia wkłucia może świadczyć o  nieodpowiedniej głębokości wprowadzenia wkłucia (taka sytuacja może być obserwowana zwłaszcza u dzieci oraz u szczupłych użytkowników). W przypadku zestawów z wkłuciem pod kątem 90° należy porozmawiać z lekarzem na temat możliwości zmiany igły lub długości kaniuli.

Still can't find what you need?

Zapraszamy do przesłania opinii!

Idź

Accu-Chek TenderLink

Opis produktu

Dzięki kaniuli z miękiego tworzywa, zestaw infuzyjny Accu-Chek TenderLink zapewnia swobodę  prowadzącym aktywny styl życia, lub osobom z cieńszą warstwą tkanki podskórnej. Założenie wkłucia pod kątem umożliwia kontrolę głębokości i szybkości wprowadzania wkłucia.

ZAŁOŻENIE WKŁUCIA

Pod kątem 20–45°

TYP KANIULI

Miękka.

DŁUGOŚĆ KANIULI

13 i 17 mm.

DŁUGOŚĆ DRENU

30, 60, 80 i 110 cm.

Zalety i funkcjonalność

 

  • Miękka kaniula o kącie założenia wkłucia 20–45°.
  • Proste podłączanie/rozłączanie zestawu głównego w miejscu założenia.
  • Miękka kaniula dostosowuje się do ruchów ciała.
  • Specjalne okienko umożliwia obserwowanie miejsca wkłucia.
Dodatkowa specyfikacja
Kąt założenia wkłucia:

Od 20 do 45°.

Długość kaniuli:

13 i 17 mm.

Długość drenu:

30, 60, 80 i 110 cm.

Rozłączenie:

Tak, w miejscu założenia wkłucia.

Połączenie z pompą insulinową:

Standardowa złączka typu Luer.

Instrukcja użytkowania zestawu infuzyjnego Accu-Chek TenderLink

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapoznaj się z Instrukcją Użytkowania Zestawu Infuzyjnego Accu-Chek TerderLink.