Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Często zadawane pytania

Pytania ogólne

Wielu pacjentów na całym świecie preferuje stalowe zestawy infuzyjne. W przeciwieństwie do miękkich zestawów infuzyjnych, w przypadku stalowej igły nie istnieje ryzyko jej skręcenia pod skórą i zaburzeń podania insuliny, które mogą mieć miejsce w przypadku wkłuć miękkich. Stalowa igła jest równie wygodna w użytkowaniu jak miękka kaniula. Zdaniem użytkowników zestawu infuzyjnego Accu-Chek Rapid-D Link, wygoda jego użytkowania to po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Rozłączany zestaw infuzyjny Accu-Chek pozwala na odłączenie pompy insulinowej na czas podejmowania aktywności fizycznej. Należy zapytać lekarza o dozwolony czas pozostawania bez pompy w związku z uprawianiem sportów lub spędzaniem dnia na plaży.     

Zestawy Accu-Check wyposażone w uniwersalne złącze typu Luer spełniają międzynarodowe standardy i są szeroko stosowane w praktyce medycznej. Zestawy Accu-Chek współpracują ze wszystkimi pompami Accu-Chek z wyjątkiem pompy insulinowej Accu-Chek Insight. Ponadto zestawy Accu-Chek mogą być stosowane  ze wszystkimi pompami insulinowymi, które spełniają identyczne standardy.

Uprawianie sportów wodnych oraz nadmierne pocenie się mogą niekorzystnie wpływać na podkładkę samoprzylepną, dlatego, w celu pełnego zabezpieczenia, zaleca się stosowanie podkładki odpornej na działanie wody (np. Tegaderm™ lub Opsite™ IV3000™). Technika kanapkowa: oczyścić skórę za pomocą wilgotnej chusteczki, osuszyć skórę, nałożyć jałowy opatrunek, umieścić zestaw infuzyjny w opatrunku i nakryć go następnym jałowym opatrunkiem, tak aby zestaw znalazł się pomiędzy nimi.

Aby nie dopuścić do infekcji w miejscu wkłucia, zaleca się zmianę tego miejsca nie później niż co 48 godz. w przypadku stalowych zestawów infuzyjnych oraz co 72 godz. w przypadku miękkich kaniul. Należy również pamiętać o konieczności wykonania pomiaru stężenia glukozy we krwi po upływie 1–3 godz. od założenia wkłucia, tak aby upewnić się, że zostało ono poprawnie założone.

Zakładanie wkłucia sporadycznie może powodować odczucie uszczypnięcia, jednak wiele osób uważa, że to wkłucie jest mniej przykrym doświadczeniem niż otrzymanie zwykłego zastrzyku. Po założeniu wkłucia użytkowanie zestawu infuzyjnego jest tak wygodne, że większość osób zapomina, że taki zestaw nosi.

Stosowanie materiałów hipoalergicznych ma fundamentalne znacznie dla firmy Roche. W naszych zestawach infuzyjnych nie ma lateksu ani polichlorku winylu, a użycie klejów i rozpuszczalników jest ograniczone do minimum. Także taśma podtrzymująca wykonana jest w taki sposób, aby umożliwić znajdującej się pod nią skórze właściwe oddychanie. Jednakże nigdy nie można w pełni wyeliminować ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Niekiedy występują one nagle, nawet w przypadku gdy dany produkt jest stosowany przez użytkownika przez lata. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy zapytać lekarza o możliwość zmiany produktów na takie, które umożliwią bezpieczne kontynuowanie leczenia.  

Ból w miejscu założenia wkłucia może świadczyć o  nieodpowiedniej głębokości wprowadzenia wkłucia (taka sytuacja może być obserwowana zwłaszcza u dzieci oraz u szczupłych użytkowników). W przypadku zestawów z wkłuciem pod kątem 90° należy porozmawiać z lekarzem na temat możliwości zmiany igły lub długości kaniuli.

Określenie optymalnej głębokości nakłucia zależy od kilku czynników:

  • Czy próbka krwi pobierana jest z opuszki kciuka, czy z innych części ciała (AST); należy skontaktować się z lekarzem, który podejmie decyzję, czy dany pacjent może pobierać próbki krwi metodą AST.
  • Typu skóry. W przypadku delikatniejszej, cieńszej skóry można wykonywać płytsze nakłucie niż w przypadku skóry grubszej.
  • Wymaganej objętości próbki krwi. Im więcej krwi trzeba uzyskać, tym głębsze winno być nakłucie.

W przypadku używania nakłuwacza po raz pierwszy zaleca się rozpoczynać ustawianie głębokości nakłucia od niskich wartości na skali obrotowej nasadki, np. od wartości 2. Pobieranie próbki krwi metodą AST wymaga wykonania głębszego nakłucia niż w przypadku opuszki; zwykle jednak inne części ciała są mniej wrażliwe na ból.

Obejrzyj wszystkie pytania
Still can't find what you need?

Zapraszamy do przesłania opinii!

Idź

Accu-Chek FlexLink

Opis produktu

Zestaw infuzyjny Accu-Chek FlexLink to prosty i wygodny sposób podłączenia pompy insulinowejniezależnie od wieku użytkownika i jego doświadczenia w zakresie użytkowania zestawów infuzyjnych. Wygoda użytkowania umożliwia pełną kontrolę ręcznego zakładania wkłucia, a alernatywna opcja wprowadzania kaniuli za pomocą automatycznego urządzenia wprowadzającego daje użytkownikowi możliwość wyboru sposobu zakładania wkłucia. Accu-Chek FlexLink to prosty i bezproblemowy w obsłudze zestaw infuzyjny, który oferuje wyjątkowy komfort użytkowania oraz zapewnia pełne bezpieczeństwo i swobodę ruchów.     

ZAŁOŻENIE WKŁUCIA

Pod kątem 90°

TYP KANIULI

Miękka

DŁUGOŚĆ KANIULI

6, 8 i 10 mm

DŁUGOŚĆ DRENU

30, 60, 80 i 110 cm

Zalety i funkcjonalność
  • Miękka kaniula wprowadzana pod kątem 90°.
  • Niebieska zdejmowana pokrywa ułatwia użytkownikowi trzymanie zestawu głównego i wspiera kontrolowanie zakładania wkłucia, bez zmiany niskoprofilowości zestawu głównego w trakcie jego użytkowania.
  • Proste podłączanie/rozłączanie w miejscu założenia wkłucia z towarzyszącym słyszalnym kliknięciem, które gwarantuje, że podłączenie jest twałe i zabezpieczone.
  • Prosta obsługa dla użytkowników preferujących  ręczne zakładanie wkłucia.
  • Automatyczne urządzenie wprowadzające umożliwia użytkownikom preferującymmetodę zakładania wkłucia szybkie i wygodne umieszczenie kaniuli we właściwym miejscu.
  • Płaska, zaokrąglona na brzegach obudowa kaniuli zmniejsza ryzyko jej wyrwania.

 

 

Dodatkowa specyfikacja
Typ kaniuli:

Miękka kaniula ⌀: 0,5 mm/25 G

Kąt założenia wkłucia:

90°

Długość kaniuli:

6, 8 i 10 mm

Długość drenów:

30, 60, 80 i 110 cm

Rozłączenie :

Tak, w miejscu założenia wkłucia

Połączenie z pompą insulinową:

Standardowa złączka typu Luer.

Materiały instruktażowe dotyczące użytkowania zestawu infuzyjnego Accu-Chek FlexLink

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapoznaj się z Instrukcją Użytkowania Zestawu Infuzyjnego Accu-Chek FlexLink.