Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Często zadawane pytania

Pytania ogólne

Lacet (wyjałowione ostrze igły) nakłuwacza sterylizowany jest promieniami gamma, zgodnie z międzynarodowymi standardami.

200 sztuk.

Minimalna głębokość nakłucia powinna być wybierana w przypadku osób o cienkiej i delikatnej skórze lub u tych o skórze normalnej grubości, wtedy, kiedy potrzebne jest uzyskanie próbki o małej objętości krwi. Średnia głębokość nakłucia powinna być wybierana w przypadku osób o skórze normalnej grubości lub wtedy, kiedy potrzebne jest uzyskanie próbki o średniej objętości krwi. Maksymalna głębokość nakłucia – w przypadku osób o zrogowaciałej skórze, gdy chce się uzyskać próbkę krwi bez uciskania i ugniatania oraz gdy jest potrzeba uzyskania próbki o dużej objętości krwi lub w przypadku wielokrotnego pobierania próbek krwi.

Nie. (W celu uzyskania szczegółowej listy materiałów wchodzących w skład nakłuwacza prosimy o kontakt z Roche Diabetes Care, Mannheim, Niemcy).

W przypadku dzieci poniżej 1. r.ż. próbka krwi włośniczkowej musi być pobrana z pięty; próbkę krwi należy uzyskać z bocznej części stopy.

Nakłucie musi być wykonane prostopadle w stosunku do stopy. W czasie pobierania próbki krwi dziecko winno być trzymane nogami w kierunku podłogi.

Nie wolno pobierać próbki krwi z miejsca, z którego już raz była ona pobierana. Aby zwiększyć przepływ krwi w pięcie, przed wykonaniem nakłucia można ją rozgrzać np. poprzez owinięcie jej ciepłym wilgotnym materiałem o maksymalnej temperaturze 42 °C.

Piętę należy odkazić, a następnie dokładnie osuszyć.

W razie pobierania próbki krwi od dzieci poniżej 1 r.ż. należy wybierać wyłącznie minimalną lub średnią głębokość nakłucia. W przypadku ustawienia maksymalnej głębokości nakłucia istnieje ryzyko uszkodzenia kości piętowej.

Nakłuwacz należy utylizować zgodnie z lokalnymi procedurami postępowania z odpadami medycznymi.

Nakłuwacz zachowuje funkcjonalność przez 4 lata od momentu sterylizacji, jeśli jest przechowywany zgodnie z zaleceniami producenta.
Nakłuwacz zachowuje jałowość przez 4 lata od momentu sterylizacji, jeśli jest przechowywany zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie. Nakłuwacz ten nie jest przeznaczony do używania w alternatywnych miejscach nakłucia.

Regulacja głębokości nakłucia umożliwia dostosowanie nakłuwacza do potrzeb osób o różnych typach skóry. Używanie nakłuwacza Accu-Chek Safe-T-Pro Plus pozwala na oszczędność miejsca i ograniczenie kosztów, ponieważ placówka opieki zdrowotnej nie musi stosować różnych jednorazowych nakłuwaczy o różnych głębokościach nakłucia.

Roche Diabetes Care, jako wytwórca wyrobów medycznych certyfikowany w zakresie europejskich standardów, przestrzega wszelkich dyrektyw obowiązujących w Europie. Nakłuwacz Accu-Chek Safe-T-Pro Plus posiada znak CE (Conformité Européene), co oznacza, że produkt ten spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa oraz wymagania normatywne zawarte w europejskich dyrektywach. Regulacje europejskie mają moc i są objęte porozumieniem o wzajemnym uznaniu w wielu krajach, w tym w Kanadzie, Japonii, krajach Ameryki Łacińskiej i w krajach Azji i Pacyfiku. Ponadto nakłuwacz Accu-Chek Safe-T-Pro Plus jest zgodny m.in. z takimi regulacjami, jak US Needlestick Safety and Prevention Act, TRBA 250 (Niemcy) oraz NR 32 (Brazylia).

Polsce i w Japonii.

Nie.

Nie.

Nie. Nakłuwacz wyposażony jest w specjalnie zaprojektowany i skonstruowany mechanizm bezpieczeństwa.

Średnia głębokość nakłucia.


Accu-Chek Safe-T-Pro Plus

Opis produktu

Liczne funkcje zabezpieczające w połączeniu z możliwością dostosowania urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownia sprawiają, że nakłuwacz Accu-Chek Safe-T-Pro Plus to szczególnie korzystny wybór. Ten jednorazowy nakłuwacz zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto nakłuwacz Accu-Chek Safe-T-Pro Plus spełnia wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny stawiane przez instytucje opieki zdrowotnej.

NAKŁUCIE

W 3 milisekundy

GŁĘBOKOŚĆ NAKŁUCIA

1,3, 1,8 i 2,3 mm

STERYLNOŚĆ

4 lata od momentu sterylizacji

USUWANIE

Usunąć po jednokrotnym użyciu

Zastosowanie

Do jednorazowego użytku. Uzyskanie próbki krwi z naczyń włosowatych opuszki palca lub – w przypadku dzieci poniżej 1. r.ż. – z pięty.

Zalety i funkcjonalność
 • Trzy regulowane głębokości nakłucia umożliwiają dostosowanie nakłucia do typu skóry użytkownika.
 • Zabezpieczone ustawienie głębokści nakłucia. Nie ma ryzyka, że wybrana głębokość nakłucia może ulec przypadkowej zmianie.
 • Skośnie ścięta igła o małej średnicy umożliwia niemal bezbolesne uzyskanie próbki krwi.
 • Do stosowania u dorosłych, dzieci poniżej 1. r.ż. oraz u noworodków.
 • Oszczędność miejsca i ograniczenie kosztów w związku z używaniem jednego typu lancetu.
 • Do jednorazowego użytku; brak ryzyka kontaminacji krzyżowej.
 • Technologia Safe-T gwarantuje, że igła jest zawsze dobrze zabezpieczona w obudowie, co eliminuje ryzyko przypadkowego skaleczenia.
 • Automatyczne cofanie igły po jednorazowym użyciu eliminuje ryzyko zranienia oraz kontaminacji krzyżowej.
 • Po jednokrotnym użyciu należy pozbyć się całego nakłuwacza.
Dodatkowa specyfikacja
Zastosowanie :

Do jednorazowego użytku

Regulowana głębokość nakłucia:

Tak

Głębokość nakłucia:

Minimalna (oznaczona krótką linią) – 1,3 mm
Średnia (oznaczona średnią linią) – 1,8 mm
Maksymalna (oznaczona długą linią) – 2,3 mm

Szlif ostrza:

3-płaszczyznowy

Igła powleczona silikonem :

Tak

Średnica igły:

0,63 mm (23 G)

Automatyczne cofanie igły:

Tak

Wyłącznie do jednorazowego użytku:

Tak

Oznaczenie zużytego nakłuwacza :

Tak

Sterylność:

4 lata od momentu sterylizacji.

Instrukcja użytkowania nakłuwacza Accu-Chek Safe-T-Pro Plus

Uzyskanie próbki krwi w trzech prostych krokach:

 1. Odkręcić i zdjąć sterylną osłonkę.
 2. Regulator głębokości nakłucia jest fabrycznie ustawiony na średnim poziomie. Dostosować głębokość nakłucia do indywidualnych potrzeb. Poręczna trójstopniowa regulacja, obejmująca poziom minimalny, średni i maksymalny, jest wyraźnie oznaczona. Trzymać nakłuwacz pomiędzy palcem wskazującym, środkowym a kciukiem. Nakłuwacz dobrze leży w dłoni i jest dostosowany do używania zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne. Mocno przycisnąć nakłuwacz do wybranego miejsca nakłucia. Za pomocą kciuka nacisnąć przycisk uwalniający aż do samego końca. Odsunąć nakłuwacz od miejsca nakłucia, a następnie usunąć go we właściwy sposób.