Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Kompendium wiedzy "Cukrzyca i ja"

To materiał stworzony z myślą o nowo zdiagnozowanych Pacjentach z cukrzycą. Zawiera podstawowe informacje o chorobie, a także zbiór cennych wskazówek dotyczących samokontroli i zdrowego trybu życia. 
 
W rozdziale pierwszym zostały opisane podstawowe zagadnienia dotyczące choroby, w tym temat hipoglikemii i hiperglikemii – stanów wyjątkowo niebezpiecznych dla organizmu diabetyka.
W rozdziale drugim można dowiedzieć się jak poprawnie dokonywać pomiaru cukru we krwi za pomocą glukometru Accu-Chek Instant oraz jak obsługiwać nakłuwacz Accu-Chek FastClix. 
Rozdział trzeci dotyczy znaczenia prawidłowego żywienia w terapii cukrzycy. Przedstawia informacje o najważniejszych zasadach żywienia diabetyka, potwierdzając fakty i obalając mity dotyczące tego tematu. Zawiera również wytłumaczenie czym jest indeks glikemiczny i jakie ma znaczenie w żywieniu w cukrzycy, a także tabelę z indeksami glikemicznymi najpopularniejszych produktów. 
Ostatni rozdział stanowi podsumowanie najważniejszych informacji i wprowadza do intuicyjnego dzienniczka samokontroli, który jest dostępny do pobrania w materiałach poniżej. 
 

Udostępnij

Artykuł z kategorii