Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Ebook "Solo da radę"

Kalendarz rozwoju dziecka z cukrzycą

Z miesiąca na miesiąc możecie obserwować, jak Wasze dziecko opanowuje kolejne umiejętności i poszerza swoją wiedzę. Każdy rodzic zastanawia się jednak, czy na pewno rozwój jego dziecka przebiega prawidłowo. W tym celu mama i tata sięgają po specjalistyczną literaturę, porównują swoje pociechy z ich rówieśnikami, szukają odpowiednich informacji w internecie. Warto jednak nie dać się zwariować i na spokojnie podchodzić do tego tematu. Musicie bowiem pamiętać o tym, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Nie należy go więc w tej kwestii poganiać, możecie jedynie na bieżąco przyglądać się czynionym przez malucha postępom i okazywać mu swoje wsparcie.

W tym kontekście szczególnym wyzwaniem może się okazać monitorowanie rozwoju dziecka cierpiącego na cukrzycę. Do standardowych obaw może bowiem dołączyć lęk o to, że nie dostrzeżecie pewnych objawów związanych z chorobą czy też mylnie je zinterpretujecie jako zmiany związane z dorastaniem malucha.

Dlatego właśnie oddajemy w Wasze ręce niniejszy kalendarz rozwoju dziecka z cukrzycą. Znajdziecie w nim ogólne wskazówki dotyczące tego, jakie umiejętności i zdolności zarówno fizyczne, jak i psychiczne zdobywa maluch w poszczególnych latach swojego życia. Poznacie też konkretne rady psychologa, którymi warto się kierować, obserwując rozwój córki lub syna. Ponadto dowiecie się, na jakie kwestie powinniście szczególnie zwrócić uwagę jako rodzice dziecka z cukrzycą. Nasz e-book omawia poszczególne etapy rozwoju fizyczne-go i psychicznego dzieci od 2 do 9 lat.

Odnotowaliśmy tu, jakie umiejętności za-zwyczaj opanowują one na kolejnych etapach życia. Jeśli Wasza pociecha nie umie jeszcze danej rzeczy nie przejmujcie się. Podane informacje mają charakter orientacyjny. A jeśli tylko cokolwiek budzi Wasz niepokój, skonsultujcie się z lekarzem pediatrą bądź z diabetologiem opiekującym się dzieckiem w końcu wszyscy działacie dla jego dobra.

Życzymy miłej lektury!

 

POBIERZ EBOOK "SOLO DA RADĘ"

Article videos

view all videos

Udostępnij

Artykuł z kategorii