Często zadawane pytania
Obsługa i pielęgnacja glukometru oraz wymiana baterii
Nie, kabel USB nie ładuje baterii glukometru. Odłącz kabel USB po pobraniu wyników. Pozostawienie kabla USB podłączonego do glukometru i komputera po pobraniu może pobierać energię z baterii glukometru. Co więcej nie ma możliwości pomiaru stężenia glukozy we krwi dopóki glukometr Accu-Chek Instant jest podłączony do komputera kablem USB.
Nie, włączasz i robisz pomiar.
Nie, port USB glukometru Accu-Chek Instant nie jest odporny na dostawanie się wody lub pyłu.
Tak, za każdym razem, gdy glukometr jest włączony, bateria jest zużywana podczas wyszukiwania sparowanego urządzenia lub podczas przesyłania wyników.
Gdy glukometr jest połączony ze smartfonem, baterie wystarczą na ok. 500 pomiarów. Jeśli nie łączysz glukometru ze smartfonem, baterie powinny wystarczyć na ok. 750 pomiarów.
Informacje zapisane w pamięci glukometru zostają w niej nadal, nawet po wymianie baterii.* Jeśli data i godzina nie pojawiają się na ekranie glukometru po zmianie baterii, wymagana jest synchronizacja z aplikacją mySugr lub ustawienie ręczne przez program Accu-Chek SmartPix Software.
*Data i czas będą zachowane przez ok. 2 godziny po wyczerpaniu baterii.
Data i godzina w glukometrze Accu-Chek Instant jest ustawiana automatycznie po połączeniu glukometru z bezpłatną aplikacją mySugr, którą można pobrać na telefon z Google Play oraz App Store.
Można także ustawić datę i godzinę ręcznie, używając programu Accu-Chek SmartPix Software w swoim komputerze. Należy wówczas połączyć glukometr kablem microUSB do komputera.
Funkcjonalność
W przypadku problemów prosimy o kontakt z obsługą techniczną mySugr. Wsparcie techniczne jest także dostępne w języku polskim. Prosimy przesyłać zapytania na adres mailowy [email protected]
Często otrzymujemy zapytania, czy dany model telefonu jest kompatybilny, czy nie. Chociaż nie mamy możliwości przetestowania każdego urządzenia, staramy się dokładnie przetestować te, z którymi nasi użytkownicy mieli doświadczenia.
Istnieje wiele telefonów, których nie ma na tej liście, więc jeśli posiadasz taki model telefonu, może to oznaczać, że jeszcze go nie przetestowaliśmy lub jest w trakcie testowania. Jeśli posiadasz urządzenie, którego nie ma na liście, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia technicznego, aby uzyskać dalsze informacje.
Lista telefonów, które zostały przetestowane i okazały się niekompatybilne znajduje się na stronie wsparcia technicznego mySugr - kliknij tutaj.
Ponieważ czerownego koloru użyliśmy do oznaczenia niebezpieczeństwa, czyli zbyt niskiego poziomu glikemii, zagrażającemu życiu Pacjenta.
Tak, glukometr Accu-Chek Instant łączy się z programem Accu-Chek Smart Pix Software za pomocą standardowego kabla microUSB. W programie Accu-Chek Smart Pix Software możesz analizować dane, ustawiać czas i datę na glukometrze oraz ustawiać zakresy docelowe.
Nie – ale to niewiele w porównaniu z ilością funkcji, które posiada!
Tak, Twoje dane są bezpieczne – glukometr Accu-Chek Instant ma zabezpieczenie Ble PassKey Pairing.
Możesz przesyłać dane z glukometru do aplikacji mySugr, gdy aplikacja nie jest połączona z Internetem, ale dopiero po podłączeniu do Internetu dane zostaną zapisane w chmurze.
Dane zapisane na Twoim koncie w aplikacji mySugr są przechowywane w chmurze, w związku z tym jeśli zalogujesz się na swoje konto w mySugr na innym smartfonie, nadal będziesz miał dostęp do danych archiwalnych.
W urządzeniach z systemem IOS w danym momencie można połączyć max. do 3 glukometrów Accu-Chek Instant z profilem mySugr.
W urządzeniach z systemem Android nie ma takiej możliwości.
Tak, możesz oglądać archiwalne wyniki w aplikacji mySugr, gdy glukometr nie jest połączony z telefonem. Pamiętaj, że nowy wynik zobaczysz jednak dopiero po ponownym połączeniu glukometru z aplikacją.
Tak. Glukometr przechowuje w pamięci ostatnie 720 wyników, niezależnie, czy zostały przesłane do aplikacji.
Wyniki są przesyłane automatycznie. Sprawdź, czy:
- masz włączony Bluetooth w telefonie i glukometrze
- glukometr jest sparowany z aplikacją mySugr w telefonie
- aplikacja nadal działa w tle - czy jej nie wyłączyłeś
- w ustawieniach telefonu pozwoliłeś na pokazywanie powiadomień z aplikacji mySugr"
Glukometr Accu-Chek Instant może przesyłać wyniki przez Bluetooth Low Energy (BLE) do aplikacji mySugr na kompatybilnym smartfonie. Dane z glukometru można przesłać także do programu Accu-Chek SmartPix Software przez podłączenie urządzenia z komputerem kablem microUSB.
Średnie wyników z ostatnich 7, 14, 30 i 90 dni.
W glukometrze nie, ale gdy prześlesz wyniki do aplikacji mySugr, masz mnóstwo możliwości oznaczeń wyników pomiarów.
Nie, w Accu-Chek Instant nie ma możliwości usuwania wyników.
Pytania ogólne
Opisy wszystkich możliwych błędów są dostępne w instrukcji obsługi urządzenia.
Baterie mogą być wyczerpane. Jeżeli jesteś w zimnym otoczeniu, przenieś się do miejsca o bardziej umiarkowanej temperaturze i powtórz pomiar. Jeśli po kilku próbach komunikat nadal się pojawia, należy wymienić baterie. Jeżeli komunikat pojawi się ponownie po wymianie baterii, należy wyjąć je, nacisnąć i przytrzymać przycisk W górę lub W dół przez co najmniej 2 sekundy, a następnie włożyć ponownie baterie.
Tak, glukometr Accu-Chek Instant spełnia wymagania normy EN ISO 15197:2015.
System Accu-Chek Instant spełnia surowe wymogi normy EN ISO 15197: 2015 (Systemy badań diagnostycznych in vitro - Wymagania dotyczące systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi do samodzielnego testowania w leczeniu cukrzycy) dotyczące precyzji pomiaru i zapewnia dokładność 10/10, aby uzyskać wyniki, którym możesz zaufać.
"Standard 10/10" odnosi się do wewnętrznego protokołu testowego zgodnego z EN ISO 15197: 2015 dotyczące precyzji pomiaru glukometrów. Zgodnie z wytycznymi, 95% wyników pomiarów przy użyciu testów paskowych z trzech różnych serii, musi mieścić się w granicach ± 15 mg/dL przy stężeniach glukozy <100 mg/dL lub w granicach ± 15% przy stężeniach glukozy ≥ 100 mg/dL.
Tak. W tym celu należy podłączyć glukometr Accu-Chek Instant do komputera kablem microUSB i w programie Accu-Chek SmartPix Software kliknąć w ikonkę ustawień glukometru, znajdującą się na głównym pasku. Następnie należy wybrać opcję "Konfiguruj glukometr".
Nie, aby zdiagnozować cukrzycę zawsze należy skontaktować się z lekarzem.
Glukometr przechowuje w swojej pamięci do 720 wyników pomiaru stężenia glukozy we krwi. W glukometrze sprawdzić można tylko wynik ostatniego pomiaru oraz wartości średnie z 7, 14, 30 i 90 dni. Aby móc przeglądać wyniki pomiarów, należy je przesłać do bezpłatnej aplikacji mySugr
Testy paskowe i kontrola działania
Nie, nie można przeprowadzić pomiaru, gdy krew została naniesiona na test paskowy poza glukometrem.
Tak, jak w przypadku każdego testu paskowego, ciepło, wilgotność i inne warunki otoczenia mogą mieć wpływ na testy paskowe. Zamykaj fiolkę z testami paskowymi zaraz po wyciągnięciu testu do pomiaru.
Nie, glukometr nie informuje o tym, że test paskowy jest przeterminowany, nie blokuje również możliwości przeprowadzenia pomiaru takim testem. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić termin ważności testu paskowego, przed jego użyciem.
W takiej sytuacji na wyświetlaczu pojawia się komunikat błędu E4.
Nie. Nie ma możliwości dodatkowego nałożenia krwi.
Nanieś krew na dowolne miejsce wzdłuż żółtej krawędzi testu. Nie nanoś krwi na górną część testu paskowego.
Wystarczy jedna kropelka (zaledwie 0,6 mikrolitra).
Wzdłuż testu paskowego jest naniesiona bariera ochronna, w związku z czym możemy dotykać go na całej powierzchni.
Nie – z glukometrem Accu-Chek Instant musisz używać testów paskowych Accu-Chek Instant.
Przeprowadzenie pomiaru kontrolnego pozwala użytkownikowi stwierdzić, czy glukometr i testy paskowe działają prawidłowo.
Pomiar kontrolny powinien być wykonany, gdy:
- Otwierasz nową fiolkę z testami paskowymi;
- Fiolka z testami paskowymi była przez jakiś czas pozostawiona otwarta;
- Podejrzewasz, że testy paskowe mogą być uszkodzone;
- Podczas sprawdzania poprawności działania glukometru i testów paskowych;
- Paski testowe były przechowywane w ekstremalnej temperaturze lub wilgotności;
- Po upuszczeniu glukometru;
- Wynik testu nie odpowiada Twojemu samopoczuciu;
- Podczas nauki obsługi glukometru.
Pomiar stężenia glukozy we krwi
Domyślny zakres docelowy jest ustawiony fabrycznie na 70-160 mg/dL. Zakres docelowy w glukometrze można ustawić po podłączeniu glukometru do komputera, w programie Accu-Chek SmartPix Software.
Uwaga: zakres docelowych wartości glukozy we krwi należy ustalić z lekarzem.
Tak m.in. z dłoni, przedramienia i ramienia (tzw. alternatywne miejsca nakłucia – AST). Pamiętaj tylko, że do pobrania próbki krwi musisz założyć nakładkę AST (dostępną oddzielnie) na nakłuwacz Accu-Chek Fastclix. Dokładne informacje jakie są zasady korzystania z alternatywnych miejsc nakłucia znajdziesz w instrukcji obsługi glukometru Accu-Chek Instant.
Wystarczą 4 sekundy i masz wynik.