Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay

Lista często zadawanych pytań

Glukometr Accu-Chek Performa Nano automatycznie rozpoznaje roztwór kontrolny Accu-Chek Performa, dzięki czemu przeprowadzenie pomiaru kontrolnego jest bardzo łatwe. Oczyścić końcówkę butelki z roztworem kontrolnym. Położyć glukometr na płaskiej powierzchni, włożyć test paskowy i nałożyć kroplę roztworu kontrolnego na przedni brzeg testu paskowego. Rezultat pojawia się na ekranie wraz z migającą literą L. Nacisnąć jednokrotnie jednen z przycisków oznaczonych strzałką, aby zaznaczyć Poziom 1. testu kontrolnego, lub dwukrotnie – aby zaznaczyć Poziom 2. Nacisnąć przycisk ON/OFF w celu ustawienia poziomu glukometru. Na wyświetlaczu zacznie pojawiać się wynik pomiaru kontrolnego na przemian z komunikatem OK.

Prosimy o zapoznanie się z aktualną ofertą.

Do pompy insulinowej Accu-Chek Spirit Combo należy stosować  jedną baterię AA (bateria alkaliczna 1,5 V LR6 [AA] lub bateria litowa 1,5 V FR6 [AA], lub bateria akumulatorowa HR6 NiMH  1,2 V [AA]). Przy zmianie baterii na nową należy dobrać właściwy rodzaj baterii.

NIE używać baterii węglowo-cynkowych, niklowo-kadmowych (NiCd) ani baterii super heavy duty.

Pompa insulinowa jest połączona z użytkownikiem za pomocą zestawu infuzyjnego. W zależności od modelu zestaw infuzyjny wyposażony jest w stalową lub miękką kaniulę. W przypadku zestawu infuzyjnego z miękką kaniulą kaniula jest zakładana za pomocą igły wprowadzającej, która natychmiast po wprowadzeniu kaniuli jest usuwana. W zależności od modelu zestawu infuzyjnego kaniula może być wprowadzana pod kątem 90 lub 20–45° w stosunku do powierzchni skóry. Zestaw infuzyjny należy zmieniać co 2 (stalowa kaniula), 3 dni (teflonowa kaniula).  

Zstaw infuzyjny można wkłuć w skórę okolicy brzucha. Większość użytkowników pomp insulinowych zmienia miejsca wkłucia w obrębie brzucha, ponieważ ta okolica cechuje się najlepszą wchłanialnością. Należy skonsultować się z lekarzem w kwestii ewentualnego wskazania innej odpowiedniej okolicy do wykonywania wkłuć. Nowoczesne zestawy infuzyjne zapewniają wygodę użytkowania i są proste w obsłudze, a mnogość typów i modeli sprawia, że każdy użytkownik może wybrać zestaw infuzyjny dostosowany do swoich potrzeb i preferencji.(wstawić odpowiedni link, jeśli taki jest dostępny).

Aby zapewnić bezpieczną insulinoterapię pokrywę baterii i adapter pompy insulinowej Accu-Chek Spirit Combo należy wymieniać co 2 miesiące.

Kalkulator bolusa wylicza wymaganą dawkę insuliny na podstawie wyniku pomiaru glikemii, spożycia węglowodanów oraz indywidualnych ustaleń, takich jak przelicznik insulina/wymiennik węglowodanowy (wstawić odpowiedni link do wideojeśli takie jest dostępne).

Żywotność baterii zależy od intensywności użytkowania pompy insulinowej Accu-Chek Spirit Combo, w tym codziennego zapotrzebowania na insulinę, częstości podań oraz podświetlania wyświetlacza.

Na przykład

W przypadku typowego użytkowania obejmującego 50 jedn. insuliny U-100 na dobę w normalnej temperaturze roboczej (23±2°C) żywotność baterii wynosi około:

  • Alkaliczna – 70 dni z wyłączonym połączeniem Bluetooth® i 30 dni z włączonym połączeniem Bluetooth®.
  • Litowa – 200 dni z wyłączonym połączeniem Bluetooth® i 80 dni z włączonym połączeniem Bluetooth®.
  • NiMH – 100 dni z wyłączonym połączeniem Bluetooth® i 40 dni z włączonym połączeniem Bluetooth®.

Szybko działająca insulina U-100.

Nie. W pompie insulinowej Accu-Chek Spirit Combo wykorzystywany jest jałowyjednorazowy plastikowy kartridż o pojemności 3,15 ml. Umożliwia to elastyczne dawkowanie insuliny U-100.  

Testy paskowe Accu-Chek Performa.

W celu wyeliminowania jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia system Accu-Chek Combo spełnia kanadyjskie i amerykańskie normy szybkości absorpcji właściwej (SAR). W przypadku telefonów komórkowych i innych urządzeń tego typu norma SAR wynosi 1,6 W/kg1. Średni poziom wartości SAR w przypadku pompy insulinowej to zaledwie 0,00089 W/kg.

1Federal Communications Commission. Radio Frequency Safety. Dostępne na: www.fcc.gov/oet/rfsafety/sar.html. Accessed June 22, 2015.

Ciśnienie barometryczne w trakcie używania pompy powinno wynosić od 50 do 106 kPa (500–1060 mbar). Oznacza to, że w przypadku pompy insulinowej Accu-Chek Spirit Combo teoretyczny operacyjny zakres wysokości wynosi od +5643 do -360 metrów.