Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
hamburger overlay
Materiały do pobrania
 
Kompendium wiedzy Accu-Chek. Cukrzyca i Ja
Kompendium wiedzy. "Cukrzyca i Ja" to materiał stworzony z myślą o nowo zdiagnozowanych Pacjentach z cukrzycą. Zawiera podstawowe informacje o chorobie, a także zbiór cennych wskazówek dotyczących samokontroli i zdrowego trybu życia. 
 
W rozdziale pierwszym zostały opisane podstawowe zagadnienia dotyczące choroby, w tym temat hipoglikemii i hiperglikemii – stanów wyjątkowo niebezpiecznych dla organizmu diabetyka.
W rozdziale drugim można dowiedzieć się jak poprawnie dokonywać pomiaru cukru we krwi za pomocą glukometru Accu-Chek Performa oraz jak obsługiwać nakłuwacz Accu-Chek FastClix. 
Rozdział trzeci dotyczy znaczenia prawidłowego żywienia w terapii cukrzycy. Przedstawia informacje o najważniejszych zasadach żywienia diabetyka, potwierdzając fakty i obalając mity dotyczące tego tematu. Zawiera również wytłumaczenie czym jest indeks glikemiczny i jakie znaczenie ma w żywieniu w cukrzycy, a także tabelę z indeksami glikemicznymi najpopularniejszych produktów. 
Ostatni rozdział stanowi podsumowanie najważniejszych informacji i wprowadza do intuicyjnego dzienniczka samokontroli, który jest dostępny do pobrania w materiałach poniżej. 
 
 
 
Tabela z zaleceniami żywieniowymi dla osób z cukrzycą
Tabela zawiera wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania została przygotowana w oparciu o zalecenia WHO dotyczące zdrowej diety. Ułatwia ona zrozumienie jakich produktów należy unikać, a jakie są wskazane w żywieniu diabetyka. Stosowanie sie do zasad umieszczonych w materiale pomoże w lepszym wyrównaniu cukrzycy oraz ułatwi prawidłowe żywienie, które może mieć na celu utrzymanie odpowiedniej wagi.
 
 
Dzienniczek samokontroli
Intuicyjny dzienniczek do prowadzenia samokontroli. Prowadzenie regularnej samokontroli i analizowanie wyników pozwala na dokładniejszą analizę i optymalizację terapii podczas wizyty u lekarza prowadzącego. 
 

Udostępnij

Artykuł z kategorii